Whistleblowing

Whistleblowing je používaný pro nahlášení porušení nebo hrozícího porušení právního předpisu, nekalého nebo neetického jednání J&T Investiční společnosti, zaměstnance J&T Investiční společnosti, nebo osoby s J&T Investiční společností spolupracující.

Pro skupinu J&T je velmi důležité etické chování zaměstnanců a osob s J&T Investiční společností spolupracujících a v žádném případě nerespektuje chování, které je v rozporu s jejími standardy nebo v rozporu s právními předpisy.


Oznámení je možné prostřednictvím whistleblowing linky učinit anonymně. V případě, že nám poskytnete svou kontaktní emailovou adresu, budeme Vás informovat také o stavu řešení Vašeho oznámení, přičemž je garantována ochrana identity oznamovatele.

Vaše oznámení

Nejbezpečnější sdílení přes Tor

Whistleblowing linku je možné využít i v síti Tor, která Vám zaručí maximální anonymitu.

Tor je softwarový systém, který zajišťuje anonymizaci uživatele při pohybu na internetu a skrývá jejich IP adresu před webovými stránkami a vyhledávači, které mohu sledovat jejich připojení. I tak je vhodné si dávat pozor, odkud do Tor sítě přistupujete. Měli byste se vyhnout používání platformy v malých sítích, kde může být používání Tor monitorováno nebo omezeno, nebo na veřejných místech, kde může být vaše obrazovka sledována CCTV (kamerami). Doporučujeme, abyste neskákali přímo z této vstupní stránky rovnou na odkaz ke stažení Tor browseru (viz návod níže), zejména v rámci firemních sítí, které mohou být monitorovány. Nejlepším postupem by bylo poznamenat si Tor URL (viz níže) a poté nahrát obsah z jiného počítače později.


Message Icon

Software Tor splňuje přísné požadavky na důvěrnost a ochranu před únikem informací.


Jak podat oznámení přes Tor

1

Stáhněte a naistalujte Tor prohlížeč

Stáhněte a nainstalujte software pro přístup k síti Tor: https://www.torproject.org.

Z bezpečnostních důvodů vám doporučujeme nepoužívat domácí nebo pracovní síť, ale místo toho používat veřejnou Wi-Fi síť v oblasti, kde vaši obrazovku nevidí bezpečnostní kamery. Alternativně můžete spustit počítač z USB klíče s nainstalovaným bezpečným operačním systémem Tails, který je k dispozici na https://tails.boum.org a obsahuje webový prohlížeč Tor.

stáhnout software tor
2

Zkopírujte URL adresu

Jakmile spustíte prohlížeč Tor, zkopírujte a vložte adresu URL qluytsho6g74p2io6rfbh4hjwtktiojxstorcdyls2y7lhnuqyzyr7ad.onion do adresního řádku Tor. Až se stránka načte, uvidíte stejný formulář jako na této stránce.

3

Odešlete oznámení prostřednictvím formuláře

Vaše oznámení budeme bezodkladně řešit. V případě, že zadáte svou kontaktní emailovou adresu, budeme Vás informovat také o stavu řešení Vašeho oznámení, přičemž je garantována ochrana identity oznamovatele. Pokud na sebe neposkytnete kontakt, nemáme žádnou možnost, jak zjistit Vaši identitu.